STASIS – zwykły człowiek, w niezwykłych okolicznościach

14 kwietnia 2012 Urszula 52

„Uwięziony pośród koszmarów ludzkości, jak daleko byś się posunął by ochronić własną rodzinę?”

Pod takim mottem powstaje Stasis, izometryczna przygodówka z gatunku
science fiction, inspirowana takimi filmami jak Obcy czy Ukryty Wymiar. Tworzona przez Christophera Bischoffa, jak na jednoosobowe dzieło, prezentuje się co najmniej obiecująco.

Gra opowiada o losach Johna Marachecka, który zdezorientowany i obolały budzi się we wnętrzu kosmicznej stacji badawczej o nazwie „The Groomlake”. Dwa główne wątki, które mają się przeplatać i wzajemnie napędzać to poszukiwania żony i córki bohatera oraz odkrycie prawdy o samej stacji.

[youtube]Ob6sBsxf2YE[/youtube] 

Co wyróżnia tę produkcję pod względem technicznym, to wspomniany wcześniej, niezbyt często stosowany w przygodówkach rzut izometryczny (prawdopodobnie najbardziej znanym przykładem będzie tu Sanitarium). Jak to wygląda możecie obejrzeć m.in. na pięciominutowym gameplayu, przedstawiającym sam początek gry:

[youtube]61ILFgiYaRU[/youtube]

 
Na oficjalnej stronie, poza galerią i umieszczonymi tu filmikami, znajdziecie też obszerny, wciąż uzupełniany blog dość szczegółowo dokumentujący proces tworzenia gry. Pojawiają się tam często robocze grafiki czy próbki ścieżki dźwiękowej.

Nie pozwólcie by i Was dopadł zastój, śpieszcie na forum już dziś!

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...