STASIS – zwykły człowiek, w niezwykłych okolicznościach

14 kwietnia 2012 Urszula 35

„Uwięziony pośród koszmarów ludzkości, jak daleko byś się posunął by ochronić własną rodzinę?”

Pod takim mottem powstaje Stasis, izometryczna przygodówka z gatunku
science fiction, inspirowana takimi filmami jak Obcy czy Ukryty Wymiar. Tworzona przez Christophera Bischoffa, jak na jednoosobowe dzieło, prezentuje się co najmniej obiecująco.

Gra opowiada o losach Johna Marachecka, który zdezorientowany i obolały budzi się we wnętrzu kosmicznej stacji badawczej o nazwie „The Groomlake”. Dwa główne wątki, które mają się przeplatać i wzajemnie napędzać to poszukiwania żony i córki bohatera oraz odkrycie prawdy o samej stacji.

[youtube]Ob6sBsxf2YE[/youtube] 

Co wyróżnia tę produkcję pod względem technicznym, to wspomniany wcześniej, niezbyt często stosowany w przygodówkach rzut izometryczny (prawdopodobnie najbardziej znanym przykładem będzie tu Sanitarium). Jak to wygląda możecie obejrzeć m.in. na pięciominutowym gameplayu, przedstawiającym sam początek gry:

[youtube]61ILFgiYaRU[/youtube]

 
Na oficjalnej stronie, poza galerią i umieszczonymi tu filmikami, znajdziecie też obszerny, wciąż uzupełniany blog dość szczegółowo dokumentujący proces tworzenia gry. Pojawiają się tam często robocze grafiki czy próbki ścieżki dźwiękowej.

Nie pozwólcie by i Was dopadł zastój, śpieszcie na forum już dziś!

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...

25 października 2022

Posiada ktoś płytę CD z CyberMychy 1/2006 i byłby w stanie udostępnić znajdującego się na niej patcha eliminującego błąd, który uniemożliwia przejście Dzieci Egiptu? Informację...