Tex Murphy: Project Fedora

15 maja 2012 Urszula 35

Big Finish Games do tej pory głównie koncentrowało się na grach casualowych, ale nazwiska które stały za tymi tytułami przywoływały w pamięci głównie postać prywatnego detektywa w kapeluszu i starym płaszczu. Chris Jones i Aaron Conners, założyciele studia, a za razem współtwórcy serii Tex Murphy, postanowili jeszcze raz podjąć próbę wskrzeszenia postaci i stworzenia kolejnej przygody, osadzonej w postapokaliptycznym San Francisco. Szansą na dopełnienie całej historii jest, debiutujący dziś na Kickstarterze, Project Fedora.

Do zespołu, który przygotowywał plan reaktywacji Murphy’ego, dołączyli również Doug Vandegrift oraz reżyser dwóch ostatnich tytułów serii, Adrian Carr. Opowieść, jaką zamierzają przedstawić fanom (jeśli oczywiście uda się zebrać zakładane 450,000 dolarów) rozpocznie się bezpośrednio po wydarzeniach z Overseer i będzie je kontynuować, ale równocześnie brak orientacji w poprzednich częściach nie ma stanowić problemu dla nowych odbiorców. Wszystkie wybory, których dokonamy podczas rozgrywki mają wpływać na dalszą fabułę – twórcy stworzą co najmniej trzy ścieżki narracyjne, które będą prowadzić do kilku odmiennych zakończeń. Gra zachowa wszystkie elementy, które składają sie na wyjątkowość poprzednich historii: tło sci-fi, klimat rodem z filmów noir, dowcipne dialogi oraz technologię Full Motion Video.

Zbiórka funduszy potrwa do 16 czerwca.

Pamiętajcie, że możecie podzielić się swoimi wrażeniami na ten temat na forum.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...