The Dame in Black Case – detektyw Pileggi znów w akcji

30 sierpnia 2013 Urszula 55

[youtube]http://youtu.be/7Ik-aO1TxgY[/youtube]

The Dame in Black Case to epizodyczny projekt BluMiAl Studios dowodzonego przez Alessio Restaino i Michela Palucci, znanych u nas z gry Aurora: The Secret Within. Dame in Black to dalszy ciąg przygód detektywa Johna Pileggi i jego druga sprawa.

Twórcy zamierzają zrealizować swój pomysł w postaci trzech epizodów i liczą na wsparcie finansowe ze strony fanów przygodówek w starym stylu. Informacje o założeniach i rozwoju projektu zamieszczają na stronie Ulule.com

Na razie udostępniają pierwszy odcinek bez dubbingu, który stanowi jedną piątą gry. Można go pobrać bezpłatnie, między innymi  z oficjalnej strony projektu.

Akcja The Dame in Black Case dzieje się w 1944 roku w Los Angeles. Miastem wstrząsa wieść o pozornie ze sobą niezwiązanych morderstwach ? ubranej w czerń kobiety, polityka i skorumpowanego policjanta. Czy istnieje coś, co łączy te zgony? Jedyną osobą, która może rozwiązać tę zagadkę, jest John Pileggi. Detektyw z narażeniem własnego życia podejmie się najtrudniejszej w swojej karierze sprawy ? morderstwa Susanne Long, tytułowej Damy w Czerni ? i od tego momentu nic nie będzie już takie, jak przedtem.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • fabuła inspirowana kryminałami noir
  • przerywniki w formie komiksowych obrazów
  • zagadki o różnym poziomie trudności

Zapraszam do dyskusji na forum.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...