The Dame in Black Case – detektyw Pileggi znów w akcji

30 sierpnia 2013 Urszula 38

[youtube]http://youtu.be/7Ik-aO1TxgY[/youtube]

The Dame in Black Case to epizodyczny projekt BluMiAl Studios dowodzonego przez Alessio Restaino i Michela Palucci, znanych u nas z gry Aurora: The Secret Within. Dame in Black to dalszy ciąg przygód detektywa Johna Pileggi i jego druga sprawa.

Twórcy zamierzają zrealizować swój pomysł w postaci trzech epizodów i liczą na wsparcie finansowe ze strony fanów przygodówek w starym stylu. Informacje o założeniach i rozwoju projektu zamieszczają na stronie Ulule.com

Na razie udostępniają pierwszy odcinek bez dubbingu, który stanowi jedną piątą gry. Można go pobrać bezpłatnie, między innymi  z oficjalnej strony projektu.

Akcja The Dame in Black Case dzieje się w 1944 roku w Los Angeles. Miastem wstrząsa wieść o pozornie ze sobą niezwiązanych morderstwach ? ubranej w czerń kobiety, polityka i skorumpowanego policjanta. Czy istnieje coś, co łączy te zgony? Jedyną osobą, która może rozwiązać tę zagadkę, jest John Pileggi. Detektyw z narażeniem własnego życia podejmie się najtrudniejszej w swojej karierze sprawy ? morderstwa Susanne Long, tytułowej Damy w Czerni ? i od tego momentu nic nie będzie już takie, jak przedtem.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • fabuła inspirowana kryminałami noir
  • przerywniki w formie komiksowych obrazów
  • zagadki o różnym poziomie trudności

Zapraszam do dyskusji na forum.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.