The Invincible – pierwsze konkrety o grze opartej na twórczości Lema

17 września 2020 Przemo 76
baner The Invincible

Krakowskie studio Starward Industries ujawniło w końcu konkrety dotyczące tworzonej przez siebie produkcji bazującej na twórczości Stanisława Lema zatytułowanej The Invincible. Gra ma być pierwszoosobowym thrillerem psychologicznym o dużym zabarwieniu narracyjnym. Przede wszystkim fabuła ma opierać się na powieści „Niezwyciężony” uznawanej za jedną z najbardziej docenianych powieści tego pisarza.

Gracz zagłębi się w retrofuturystyczny, atompunkowy świat, przywodzący na myśl okres wyścigu kosmicznego zimnej wojny. Jako jeden z naukowców międzygwiezdnej wyprawy badawczej, udamy się wgłąb wszechświata. W pewnym momencie nasza misja zostanie przerwana, a my udamy się na ratunek załodze zaginionego statku, który lądował gdzieś na planecie Regis III. Szybko okazuje się, że ten niebezpieczny świat skrywa pewne przerażające tajemnice.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, a jej budżet został ustalony na poziomie 7 mln. Dodatkowe 2 mln zostaną przeznaczone na marketing. Premiera na PC, Xbox Series X oraz PlayStation 5 ma nastąpić w przyszłym roku, czyli setną rocznicę urodzin Stanisława Lema.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.