The Old City na Kickstarterze

10 maja 2014 adventurka 37

oldcity.baner

Na Kickstarterze pojawił się nowy projekt przygodowy, zatytułowany The Old City. Gracz wciela się w nim w postać Minotaura – samotnego mieszkańca kanałów, który wędrując ku powierzchni, znajduje po drodze pozostałości starego, zrujnowanego miasta.

oldcity.studioJest to pierwszoosobowa, interaktywna historia z podtekstami filozoficznymi. Jej twórcy stawiają sobie ambitne zadanie przybliżenia przeciętnemu odbiorcy teorii poznania, bez podręcznikowej wiedzy i nudzenia. W The Old City nie ma zagadek – jedynie eksploracja, a oglądany świat jest wielką alegorią. Historia jest nieliniowa i znacząca część zawartej w niej treści pozostaje opcjonalna.

Autorami The Old City jest grupka Amerykanów z Denver, skupionych w studiu PostMod Softworks. W chwili obecnej mają przygotowane 25% materiału. Resztę są w stanie zrealizować w ciągu 18 – 24 miesięcy, a może nawet szybciej. Nad projektem pracują w wolnym czasie. Pieniędzy potrzebują na wynagrodzenie dla zewnętrznych współpracowników (kompozytora i lektora) oraz na nowocześniejsze komputery i oprogramowanie do produkcji gry. W wyniku zbiórki zamierzają zgromadzić 40 tysięcy dolarów. Projekt wcześniej  wystartował na Steam Greenlight.

[youtube]http://youtu.be/ZHoZ09fVCbI[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...