The Raven – nowa gra twórców The Book of Unwritten Tales

20 sierpnia 2012 Marek 25

Studio King Art, które stworzyło The Book of Unwritten Tales oraz Chronicles of Critter, zapowiedziało kolejną produkcję – kryminalną przygodówkę pod tytułem „The Raven”. Wydawcą gry będzie firma Nordic Games i ma się ona ukazać na PC, Mac oraz konsole.

Logo gry The Raven
Twórcy z King Art odchodzą tym razem od tematyki fantasy i swój najnowszy projekt osadzili w bliższym nam świecie lat 60. XX wieku. Tytułowy Kruk to pseudonim nieuchwytnego złodzieja, który na miejscu zuchwałych kradzieży zostawia swoją wizytówkę – krucze pióro. Dobrą passę Kruka przerywa młody policjant Nicolas Legrand, któremu udaje się zaskoczyć złodzieja. Niestety w wyniku konfrontacji Kruk odnosi poważne rany i umiera. Cztery lata po tych wydarzeniach z londyńskiego British Museum ginie jeden z legendarnych szafirów – Oko Sfinksa. Na miejscu ktoś zostawia kruczoczarne pióro. W tym samym czasie w Zurychu posterunkowy Anton Jakob Zellner odbiera telefon, który ma diametralnie zmienić jego dotychczasowe życie…

Tak wygląda zalążek fabuły. Twórcy obiecują ekscytującą, trwającą 20 godzin przygodę kryminalną. Pokierujemy działaniami zarówno posterunkowego Zellnera, jak i tajemniczego Kruka. Wybierzemy się w podróż po całym świecie – od Szwajcarii, przez Francję aż po Egipt. W grze znajdziemy dodatkowe, nieobowiązkowe zagadki oraz system punktów znany z klasycznych gier Sierry. Z myślą o graczach, dla których gry przygodowe to całkiem nowe doświadczenie, twórcy przygotują dziennik oraz system podpowiedzi, dzięki którym unikną oni niepotrzebnych frustracji. Na uwagę zasługuje fakt, że The Raven będzie przygodówką przygotowaną w pełnym 3D i to w wysokiej rozdzielczości (HD).

Obietnice twórców przyjdzie nam zweryfikować w bliżej nieokreślonej przyszłości. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Póki co możemy obejrzeć trailer, oraz kilka obrazków z gry – film znajdziecie w rozwinięciu tego wpisu, a obrazki na oficjalnej stronie gry: klik. Zapraszamy do dyskusji o grze na naszym forum: klik.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HzOJjw2LC3o[/youtube]

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.