The Weird Story of Waldemar the Warlock

28 marca 2014 Urszula 61

weird_story_obrazThe Weird Story of Waldemar the Warlock to klasyczna przygodówka tworzona przez hiszpańskie studio enComplot.

Przygoda rozgrywa się w fikcyjnej krainie Groldavii. Dawno temu krainą tą rządził demoniczny Waldemar Gorobec, o którego życiu krąży wiele legend. O Waldemarze mówi się, że był on czarnoksiężnikiem o niewyobrażalnej mocy i okrucieństwie, skończył jednak marnie – został zdradzony przez swoich najbliższych uczniów i spalony na stosie przez rozszalały lud. Wieki później życie i praca Waldemara stanowią przedmiot badań Alistaira Ainswortha, angielskiego lorda mającego obsesję na punkcie okultyzmu. Jest on tak pochłonięty swoimi badaniami, że zamieszkał w starym zamku należącym niegdyś do legendarnego nekromanty. Alistair, mając do pomocy swojego lokaja Nigela, będzie musiał rozwikłać tajemnice ukryte wewnątrz prastarych murów.

Trwa zbiórka na Kickstarterze. Na razie zebrano niecałe 300 funtów z planowanych 40 tysięcy.

Oficjalna strona gry – zobacz

Link do dyskusji na forum – klik.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...