The Weird Story of Waldemar the Warlock

28 marca 2014 Urszula 49

weird_story_obrazThe Weird Story of Waldemar the Warlock to klasyczna przygodówka tworzona przez hiszpańskie studio enComplot.

Przygoda rozgrywa się w fikcyjnej krainie Groldavii. Dawno temu krainą tą rządził demoniczny Waldemar Gorobec, o którego życiu krąży wiele legend. O Waldemarze mówi się, że był on czarnoksiężnikiem o niewyobrażalnej mocy i okrucieństwie, skończył jednak marnie – został zdradzony przez swoich najbliższych uczniów i spalony na stosie przez rozszalały lud. Wieki później życie i praca Waldemara stanowią przedmiot badań Alistaira Ainswortha, angielskiego lorda mającego obsesję na punkcie okultyzmu. Jest on tak pochłonięty swoimi badaniami, że zamieszkał w starym zamku należącym niegdyś do legendarnego nekromanty. Alistair, mając do pomocy swojego lokaja Nigela, będzie musiał rozwikłać tajemnice ukryte wewnątrz prastarych murów.

Trwa zbiórka na Kickstarterze. Na razie zebrano niecałe 300 funtów z planowanych 40 tysięcy.

Oficjalna strona gry – zobacz

Link do dyskusji na forum – klik.

 

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...