Trwa zbiórka na album Roberta Holmesa – twórcy muzyki do gier Jane Jensen

Nowe utwory będą bazowały na motywach muzycznych z takich gier jak seria Gabriel Knight czy Gray Matter.

21 listopada 2021 Przemo 153

Niespełna tydzień temu ruszyła kampania crowdfundingows zaaranżowana przez Roberta Holmesa. Nie kojarzycie? Artysta jest mężem znanej w środowisku graczy Jane Jensen, twórczyni serii Gabriel Knight, a także Gray Matter czy Moebius.  Tak się składa, że Robert jest autorem  ścieżek dźwiękowych do wszystkich tych tytułów. 

Kampania ma na celu zebranie 35 tys. dolarów, co pozwoli na stworzenie albumu zatytułowanego „SEQUEL”. Będzie on skupiał w sobie zbiór motywów muzycznych skomponowanych w duchu utworów słyszanych w grach Gabriel Knight oraz Gray Matter. Inaczej mówiąc, powstanie muzyka, która w sam raz nadawałaby się do wykorzystania w kolejnych częściach wyżej wymienionych tytułów. Robert Holmes wypowiada się o projekcie w sposób następujący:

Te nowe motywy będą nieść całą mroczną emocjonalną głębię, rozległą melodię i warstwowe tekstury z poprzednich gier, z zamiarem zamanifestowania muzyki, która w sam raz nadawałaby się do sequela GK. Stworzone z wykorzystaniem zarówno oryginalnych instrumentów z poprzednich gier, jak i najlepszych nowych technologii oraz elektronicznych narzędzi do syntezy i próbkowania.

Do końca kampanii pozostało jeszcze 40 dni, ale już można mówić o sporym sukcesie. Udało się zebrać kwotę na realizację albumu, a w najbliższych dniach powinny pojawić się kolejne progi do osiągnięcia. Aby stać się posiadaczem albumu należy wpłacić 25 dolarów. Szacowana premiera ma nastąpić we wrześniu 2022 roku.

Tytuł „SEQUEL” ma też drugie znaczenie. W 2019 roku Robert Holmes wydał pierwszy album zatytułowany „A Simple Refrain”. Stanowił on zestawienie najpopularniejszych kompozycji, które zostały przearanżowane i zagrane na pianinie. Album można przesłuchać m.in. na Spotify.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


13 stycznia 2024

Na gry-online jest dostępny patch poprawiający grafikę i rozgrywkę na nowszych systemach operacyjnych i kartach graficznych.  

3 stycznia 2024

Szaleństwo związane ze spirytualizmem ogarnęło Londyn w 1907 roku. Popularnością cieszą się seanse i przedstawienia teatralne, podczas których duchy nawiązują kontakt z żyjącymi rodzinami, a...

16 grudnia 2023

Mija kolejny rok, a przed nami święta Bożego Narodzenia. Wszystkim składam serdeczne życzenia, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Niech nikomu nie zabraknie powodu do uśmiechu....

6 czerwca 2023

Syberia doczeka się serialu animowanego. https://www.microids.com/microids-and-w ... franchise/ Kocham całą sagę i nie mogę się doczekać jakiejkolwiek odsłony tego uniwersum.