Twórcy Gibbousa zapowiadają nową przygodówkę

30 lipca 2021 Przemo 176

Studio Stuck In Attic, które zadebiutowało w2019 klasyczną przygodówką Gibbous: A Cthulhu Adventure zapowiedziało właśnie kolejny projekt. Twórcy pozostają w tych samych klimatach (choć wprowadzają także drobne zmiany) – przygodówka Near-Mage będzie posiadać ręcznie rysowaną grafikę oraz tradycyjne animacje. Akcja będzie rozgrywać się w Transylwanii – zagłębimy się więc w jej bogatą tradycję, legendy i przesądy.

Poznamy postać Illy Vraja – nastolatki stojącej na rozdrożu we własnym życiu. Dziewczyna udaje się do wspominanej Transylwanii na zaproszenie tajemniczej ciotki Domnici. Tylko po to, aby dowiedzieć się, że Illya pochodzi z długowiecznej linii czarownic i przysługuje jej prawo zapisania się do lokalnego Instytutu Magii! Rozpoczynamy więc letnią szkołę przygotowawczą, w celu uzyskania statusu pełnoprawnego maga. Z biegiem czasu wykorzystamy swoje rosnące moce, aby wpłynąć na życie napotkanych postaci.

Twórcy pokusili się o elementy RPG, aby „przykuć uwagę nowych graczy. Będzie można tworzyć własne zaklęcia, aby później wykorzystać je umiejętnie z biegiem przygody. Otrzymamy także możliwość stworzenia wyglądu naszego bohatera – głównie poprzez dopasowanie stroju i fryzury. Producenci zaznaczają jednak, że element RPG będzie jedynie zabiegiem subtelnym, a ich nowe dzieło to nadal pełnej krwi narracyjna przygodówka.

Świat Near-Mage zapowiada się niezwykle barwnie. Na swojej drodze natrafimy na rozmaite stworzenia takie jak wampiry, moroje, strzygi, ghule i inne. Gra zaserwuje nam także pewne treści dla dorosłych – łagodne przekleństwa, seksualne insynuacje, spożywanie alkoholu i tytoniu, przemoc z kreskówek czy napotkanie truposzów.

Data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Projekt powalczy o fundusze na Kickstarterze, a póki co możemy oglądać nieco screenshotów na Steamie lub oficjalnej stronie , które mi bardzo przywołują na myśl klasyczne Dragon’s Lair.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


13 lipca 2024

Studio Lundgraph stworzyło grę o skarbach i łotrach w czasach Inków. Rolą gracza będzie zdobyć skarby i pokonać łotrów.  Gra ma już swoją kartę Steam,...

23 czerwca 2024

Gra tworzona od 2015 roku, po drodze była zbiórka na Kickstarterze i niemal po 10 latach pojawiła się na Steam. https://store.steampowered.com/app/2761020/A_Little_Less_Desperation/

30 maja 2024

Studio Microids planuje w tym roku wydać przygodówkę opowiadającą o losach słynnego włamywacza Arsène’a Lupina. Akcja gry toczyć się będzie na początku XX wieku. Będziemy...

18 kwietnia 2024

It's Grim Up North to pikselowa gra przygodowa, łącząca humor i science-fiction. Premiera gry przewidziana na 26/04/2024.