Twórcy Neverhood zapowiadają nową grę z plasteliny!

16 marca 2013 Marek 215

NeverhoodTwórca Neverhood, Doug TenNapel, ogłosił za pośrednictwem Facebooka i Twittera rozpoczęcie prac nad nowym projektem. Będzie to gra przygodowa wykonana w znanej z Neverhooda technice animacji poklatkowej, w której wykorzystane zostaną figurki stworzone  plasteliny. Tym razem poza plasteliną TenNapel zamierza użyć również innych materiałów.

Gra nie będzie kontynuacją Neverhooda. Prawa do tej marki należą do Electronic Arts i mimo wielokrotnych prób skłonienia koncernu do rozpoczęcia prac nad kolejną częścią przygód Klaymana, EA nie jest tym zainteresowane.

Dough TenNapel nawiązał współpracę ze studiem Pencil Test założonym przez Eda Schofielda i Mike’a Dietza, którzy pracowali z nim niegdyś nad Neverhoodem. Do zespołu dołączył również kompozytor ścieżki dźwiękowej Neverhooda, Terry Scott Taylor. Szczegóły dotyczące nowej gry nie są jeszcze znane. Wiadomo, że twórcy rozważają rozpoczęcie zbiórki na Kickstarterze. Na razie proszą fanów o propozycje tego, co według nich powinno znaleźć się w nowej grze – można je zgłaszać w komentarzach na Facebooku: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...

1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.