„Vampyrze opowieści” na Kickstarterze

5 czerwca 2013 Urszula 25

 

photo-main

Bill Tiller, twórca gier A Vampyre Story i Ghost Pirates of Voojoo Island oraz grafik takich przygodówek studia LucasArts jak The Dig czy The Curse of Monkey Island, rozpoczął zbiórkę na Kickstarterze w celu zdobycia funduszy na A Vampyre Story: Year One. Projekt nie jest kontynuacją pierwszej części gry, a jej prequelem, który ma zostać wydany w formie epizodycznej z każdym z odcinków toczącym się o innej porze roku (zaczynając od wiosny). Jak twierdzi twórca, mniejszy projekt ma na celu przedstawienie graczom wydarzeń mających miejsce rok przed fabułą znaną z pierwszej części A Vampyre Story, gdyż aktualnie nie jest on w posiadaniu praw do drugiej części gry. Gra ma ukazać okoliczności poznania się pary głównych postaci ? operowej śpiewaczki Mony De Lafitte i nietoperza Froderyka oraz ich perypetie w zamku Warg, tuż po porwaniu Mony przez wampirycznego barona.

Długość pierwszego odcinka szacowana jest na 1/3 długości A Vampyre Story, z czasem rozgrywki około 5 godzin. Sumą wymaganą na stworzenie pierwszego odcinka jest 200 tysięcy dolarów. Po zebraniu większych sum twórcy obiecują przeniesienie gry na inne platformy, dodanie dodatkowych języków czy wydłużenie czasu rozgrywki. Na fundatorów gry czekają także nagrody: za wpłatę 8 dolarów gracz zyska dostęp do cyfrowej kopii gry oraz udziału w beta testach. Dalsze nagrody, przy większych dotacjach, obejmują dostęp do ścieżki dźwiękowej gry, notatki i rysunki produkcyjne twórców, portret gracza wiszący w jednej z lokacji czy prace artystyczne autorstwa Billa Tillera.

Kampania potrwa do 1 lipca 2013. Chętnych zapraszamy do wzięcia w niej udziału, jako że zbiórka toczy się powolnym tempie: strona zbiórki na Kickstarterze.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


1 listopada 2023

Rok od premiery doczekaliśmy się wersji pl gry na Steamie. Dzisiaj można grę kupić o 50% taniej za 26,99z. https://store.steampowered.com/app/1846460/Burnhouse_Lane/

7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.