Wadjet Eye Games wydawcą nowej gry twórcy Primordii

15 września 2020 Przemo 111

Strangeland to psychologiczny horror tworzony przez studio Wormwood Studios, które na swoim koncie ma całkiem niezłą futurystyczną przygodówkę Primordia oraz gościnny udział przy projekcie RPG Torment Tides of Numenera. Autorzy wracają do klimatu pixel-art oraz pod skrzyła dobrze znanej nam firmy Wadjet Eye Games.

W Strangeland wcielamy się w postać człowieka, który nie pamięta swojej przeszłości. Odzyskuje świadomość w surrealistycznym, jarmarczno-odpustowym miejscu i widzi śmierć jasnowłosej kobiety, która umiera, by go ratować.  Bohater pragnie zrozumieć sytuację, szuka wskazówek, ale żaden z dziwnych mieszkańców tego parku nie chce mu pomóc. Mężczyzna rozumie jedynie, że musi zniszczyć złowrogi cień czający się na szczycie kolejki górskiej. Jeśli tego nie zrobi, nie powstrzyma kobiety przed skokiem do studni i scena jej śmierci będzie się powtarzała w kółko. Więcej informacji znajdziecie w naszej Przygodopedii (link poniżej).

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...