Wadjet Eye Games wydawcą nowej gry twórcy Primordii

15 września 2020 Przemo 81

Strangeland to psychologiczny horror tworzony przez studio Wormwood Studios, które na swoim koncie ma całkiem niezłą futurystyczną przygodówkę Primordia oraz gościnny udział przy projekcie RPG Torment Tides of Numenera. Autorzy wracają do klimatu pixel-art oraz pod skrzyła dobrze znanej nam firmy Wadjet Eye Games.

W Strangeland wcielamy się w postać człowieka, który nie pamięta swojej przeszłości. Odzyskuje świadomość w surrealistycznym, jarmarczno-odpustowym miejscu i widzi śmierć jasnowłosej kobiety, która umiera, by go ratować.  Bohater pragnie zrozumieć sytuację, szuka wskazówek, ale żaden z dziwnych mieszkańców tego parku nie chce mu pomóc. Mężczyzna rozumie jedynie, że musi zniszczyć złowrogi cień czający się na szczycie kolejki górskiej. Jeśli tego nie zrobi, nie powstrzyma kobiety przed skokiem do studni i scena jej śmierci będzie się powtarzała w kółko. Więcej informacji znajdziecie w naszej Przygodopedii (link poniżej).

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...