Wizarbox ogłasza upadłość

10 stycznia 2013 Urszula 20

Logo Wizardbox Francuskie studio w opałach.

Zgodnie z zapowiedzią, na mocy francuskiego prawa, paryskie studio Wizarbox ogłosiło w grudniu upadłość. Studio, które powstało w 2003 roku dzięki Visiware inc., najbardziej znane jest z gier RPG oraz przygodowych  point&click. To Wizarbox przyczyniło się do powstania takich gier jak obie części So Blonde czy Gray Matter. Szef studia, Fabien Bihou, już w 2010 w wywiadach mówił o braku nowych kontraktów. Choć wiele firm uchroniło się przed tego typu problemami, decydując się na publikowanie gier na platformy mobilne, to jednak  Fabien Bihou uważa taki krok za zbyt ryzykowny.

Link do strony z której zaczerpnięto informacje: klik.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...