XING – podróż pełna zagadek

7 marca 2013 Marek 25

XING logoXING: The Land Beyond, nowa przygodówka od niezależnego studia White Lotus Interactive, rozpoczyna się od śmierci głównego bohatera. Okazuje się jednak, że śmierć oznacza dla niego dopiero początek niesamowitej wyprawy przez tajemniczą krainę XING. W jej trakcie natrafimy na wiele ciekawych zagadek, które w większości polegać będą na manipulowaniu otoczeniem oraz starożytnymi mechanizmami. Spodobają się one zapewne fanom gier mystopodobnych. Główny bohater posiądzie niemal boską moc, dzięki której będzie mógł sprowadzić deszcz, zmienić porę dnia czy wywołać błyskawicę. W grze nie znajdziemy dialogów. Całą historię poznamy poprzez to, co dziać się będzie na ekranie oraz wiersze, które odczytamy z tablic umieszczonych na tajemniczych monumentach.

XING screen 2

Gra tworzona jest na Unreal Engine – jest w pełni trójwymiarowa, a twórcy zadbali o to, aby wyglądała przepięknie. Akcję obserwować będziemy za pośrednictwem oczu głównego bohatera. Do sterowania wykorzystamy połączenie klawiatury (poruszanie się) oraz myszki (rozglądanie się oraz wykonywanie czynności). Premiera XING planowana jest na październik 2013 roku. Będzie ona dostępna jedynie na komputery PC.

XING screen

W tej chwili trwa kickstarterowa zbiórka, podczas której twórcy planują zebrać 15 tysięcy dolarów. Niepowodzenie nie oznacza jednak, że gra nie powstanie – chodzi jedynie o dofinansowanie produkcji. Bez tych dodatkowych pieniędzy gra będzie po prostu mniej rozbudowana. Wspierając projekt 15 dolarami, otrzymamy po premierze gry dostęp do jej elektronicznej wersji. XING bierze również udział w programie Steam Greelight – jeśli chcecie, aby była sprzedawana na platformie Steam, możecie oddać na nią swój głos.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie film prezentujący krótki wycinek gry. Jeżeli chcecie obejrzeć więcej obrazków z gry, to zapraszamy was do galerii na jej stronie: klik.

[youtube]8cuUXtyD8n8[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


7 kwietnia 2023

Moc przygodówek od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego.

22 grudnia 2022

Projekt jest na tyle świeży, że nie ma go jeszcze na popularnych platformach (Steam, GOG, Humble Store). Gra nie jest jeszcze ukończona (jestem mniej więcej...

18 grudnia 2022

Kochani: zdrowych, pogodnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Oby w Nowym Roku było nas troszkę więcej, aby Przygodomania nadal istniała.

18 grudnia 2022

Premiera ostatniej, trzeciej części 23 grudnia 2022 r. Poprzednie części to ciąg zagadek. Każdą z nich zaczynamy od dokładnego obejrzenia przedmiotu i ujawnienia podejrzanych miejsc. Klikając jakiś element,...