XING – podróż pełna zagadek

7 marca 2013 Urszula 36

XING logoXING: The Land Beyond, nowa przygodówka od niezależnego studia White Lotus Interactive, rozpoczyna się od śmierci głównego bohatera. Okazuje się jednak, że śmierć oznacza dla niego dopiero początek niesamowitej wyprawy przez tajemniczą krainę XING. W jej trakcie natrafimy na wiele ciekawych zagadek, które w większości polegać będą na manipulowaniu otoczeniem oraz starożytnymi mechanizmami. Spodobają się one zapewne fanom gier mystopodobnych. Główny bohater posiądzie niemal boską moc, dzięki której będzie mógł sprowadzić deszcz, zmienić porę dnia czy wywołać błyskawicę. W grze nie znajdziemy dialogów. Całą historię poznamy poprzez to, co dziać się będzie na ekranie oraz wiersze, które odczytamy z tablic umieszczonych na tajemniczych monumentach.

XING screen 2

Gra tworzona jest na Unreal Engine – jest w pełni trójwymiarowa, a twórcy zadbali o to, aby wyglądała przepięknie. Akcję obserwować będziemy za pośrednictwem oczu głównego bohatera. Do sterowania wykorzystamy połączenie klawiatury (poruszanie się) oraz myszki (rozglądanie się oraz wykonywanie czynności). Premiera XING planowana jest na październik 2013 roku. Będzie ona dostępna jedynie na komputery PC.

XING screen

W tej chwili trwa kickstarterowa zbiórka, podczas której twórcy planują zebrać 15 tysięcy dolarów. Niepowodzenie nie oznacza jednak, że gra nie powstanie – chodzi jedynie o dofinansowanie produkcji. Bez tych dodatkowych pieniędzy gra będzie po prostu mniej rozbudowana. Wspierając projekt 15 dolarami, otrzymamy po premierze gry dostęp do jej elektronicznej wersji. XING bierze również udział w programie Steam Greelight – jeśli chcecie, aby była sprzedawana na platformie Steam, możecie oddać na nią swój głos.

W rozwinięciu tego wpisu znajdziecie film prezentujący krótki wycinek gry. Jeżeli chcecie obejrzeć więcej obrazków z gry, to zapraszamy was do galerii na jej stronie: klik.

[youtube]8cuUXtyD8n8[/youtube]

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...