Zapowiedź siódmej odsłony przygód Sherlock Holmesa!

26 stycznia 2013 Urszula 35
Okładka gry Sherlock Holmes: Crimes and Punishments
Okładka gry Sherlock Holmes: Crimes and Punishments

Frogwares zapowiedziało nową przygodówkę o brytyjskim detektywie: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments (czyli w tłumaczeniu: zbrodnie i kary). Ostatnia, szósta część przygód słynnego detektywa,  różniła się troszkę od poprzednich odsłon tym, że Holmes swój cały wysiłek musiał skierować w oczyszczeniu własnego imienia, a nie w ustalaniu sprawców przestępstw. W kolejnej, siódmej odsłonie, twórcy zapowiadają powrót do tego, co znamy z innych gier z Sherlockiem – czyli do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Jednak po raz pierwszy Sherlock i Watson nie dostaną do rozwiązania jednej sprawy – będzie ich aż osiem. Rozwój wypadków będzie zależeć od tego, jakie znajdziemy dowody i jak je zinterpretujemy. Sprawy będą się ze sobą łączyć – wyniki dochodzenia i podjęte wybory wpłyną na szczegóły kolejnych śledztw. Pierwsza z badanych spraw dotyczyć będzie morderstwa, które miało miejsce w zrujnowanej stajni znajdującej się na terenie posiadłości należącej do szlacheckiej rodziny. Czy była to sprawka grasującego w okolicy gangu? Może lord od lat maltretujący żonę, zginął z rąk swojej ofiary, która się tylko broniła? A może historia o okrutnym mężu pijaku jest wymysłem żony, która pragnie teraz uniknąć kary za morderstwo? Decyzja, kto zostanie posłany do więzienia, zależeć będzie właśnie od tego, w jaki sposób zinterpretujemy dowody i co z tego, czego się dowiemy, przekażemy inspektorowi Lestrade.

Co prawda Sherlock Holmes: Crimes and Punishments wygląda na pierwszy rzut oka jak gra akcji z kamerą umieszczoną na ramieniu głównego bohatera, ale w gruncie rzeczy ma pozostać grą point’n’click zawierającą zagadki i minigry. Jak w poprzednich odsłonach gry, w najnowszym Sherlocku będziemy przeszukiwać sceny zbrodni i badać dowody. Pojawią się również tablice dedukcyjne pozwalające na łączenie przesłanek i wyciąganie wniosków. Podobnie jak w Testamencie Sherlocka Holmesa,  w Crimes and Punishments część analiz dowodów wykonana zostanie w postaci minigier. Wielu graczy i recenzentów narzekało na ten element w poprzedniej części serii – twórcy obiecują, że tym razem będzie lepiej (trzymamy kciuki).

sh_crimes_and_punishments-01
Nowy Sherlock Holmes w pełnej krasie.

Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą w Crimes and Punishments jest grafika. Frogwares zrezygnowało tym razem ze swojego autorskiego silnika graficznego i postanowiło wykorzystać technologię Unreal Engine 3. Nie jest to co prawda najnowsza wersja tego silnika, ale według zapowiedzi świetnie sprawdza się w grze przygodowej. Dzięki niej wnętrza będą bardziej szczegółowe a postacie będą miały lepiej wyglądające owłosienie (hura! :P) oraz bardziej realistyczną mimikę. Na uwagę zasługuje również gra świateł i cieni – efekty możecie podziwiać na pierwszych opublikowanych obrazkach z gry, które znajdziecie w rozwinięciu tego wpisu.

Gra Sherlock Holmes: Crimes and Punishments powinna pojawić się do końca roku na PC, Playstation 3 i Xbox 360.

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments obrazek 2

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments obrazek 3

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments obrazek 4

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


4 kwietnia 2024

Skaramazuzu to przygodowa gra niezależna 2D, stworzona przez Bleeding Moon Studio, Iphigames. Świat gry cechuje unikalna, czarno-biała estetyka. Premiera 3.04.2024.

25 marca 2024

Spokojnych i zdrowych Świąt, dla wszystkich pasjonatów przygodówek.

4 lutego 2024

jeśli utkniesz w którymś momencie, a zamieszczona podpowiedź w grze nie pomoże, zaglądnij do naszego poradnika/solucji.

25 stycznia 2024

Na dzień wagarowicza przewidziana jest premiera gry. „Scott Whiskers The Search for Mr. Fumbleclaw” to humorystyczna przygodówka inspirowana takimi klasykami jak „Monkey Island”, „Day of...