Zbiórka pieniędzy na odświeżony soundtrack z Black Mirror. To pierwszy etap przed produkcją prequela!

13 marca 2024 Przemo 157

Na czeskiej platformie crowdfundingowej pojawił się ciekawy projekt, którego celem jest zebranie funduszy na remake ścieżki dźwiękowej z gry Black Mirror. Pomysłodawcą całęgo przedsięwziecia jest Zdeněk Houb, współautor scenariusza pamiętnego z 2003 roku horroru oraz twórca muzyki. Najciekawszą informacją jest jednak wzmianka o planach stworzenia gry przygodowej pt. Blood Bond będącej prequelem całego cyklu Black Mirror.

Wpierw jednak kilka słów o samej kampanii na hithit.com.

Zbiórka obowiązuje głównie na teranie Czech, Słowacji, Polski i Niemiec. Dostawa do Polski kosztuje dodatkowo 15 Euro. Cenę tą należy doliczyć do wybranego progu. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 21 dni.

Następujące progi:

3,92 Euro – gwarantuje otrzymanie 10 zremasterowanych utworów, cyfrowy plakat, zestaw 6 tapet oraz 10 szwonków z motywami gier Future Games,

11,83 Euro – otrzymamy 2 godziny muzyki z gier w wersjach WAV i MP3 z Black Mirror, Nibiru, Alter Ego i Reprobates, 5 cyfrowych plakatów, zestaw 6 tapet oraz 10 dzwonków na smartfona,

23,70 Euro – 2 CD audio z odświeżoną muzyką ze wszystkich gier Future Games, 2 godziny muzyki z gier w wersjach WAV i MP3, 1 drukowany plakat A3 Black Mirror + wszystkie nagrody ze wcześniejszego pakietu.

47,45 Euro – 2 podpisane płyty CD audio z muzyką do gier FG, nigdy nie wydana muzyka i wiele plików z materiałami wewnętrznymi z rozwoju czeskich gier przygodowych (szkice, scenorysy, materiały prezentujące proces powstawania grafiki, postaci NPC i wiele innych drobiazgów z 14 lat rozwoju, które nigdy nie ujrzały światła dziennego), 4 wydrukowane plakaty A3 z gier FG oraz podpisany certyfikat z podziękowaniem za udział w remasterze, a także nagrody cyfrowe z poprzedniego progu.

Od organizatora wiemy, że niedługo dodana zostanie kolejna nagroda – limitowana kaseta MC 90 minut z pełną muzyką Black Mirror i mieszanką najlepszej muzyki ze wszystkich innych gier Nibiru, Posel Bohů, Reprobates i Alter Ego. Limit jedynie 50 sztuk.

Bardzo interesująca jest także wzmianka o planowanej grze przygodowej będącej prequelem pierwszej części Black Mirror. Twórcy określają projekt Blood Bond jako fascynującą historię ze starej Anglii/Szkocji, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami.  Gra postawnie przy pomocy nową, niestosowaną wcześniej w grach przygodowych procedurą projektowania gry i mroczną atmosferą godną Black Mirror. Scenariusz został już napisany.

Fundusze pozyskane na muzykę zostaną wykorzystane także na przygotowanie podłoża pod kolejną kampanię oraz rozpoczęcie prac nad grą. Dlatego Przygodomania zachęca do wspierania kampanii i twórców.

Zdeněk Houb udzielił nam także wywiadu, w którym opowiada o odświeżonej muzyce, projekcie Blood Bond oraz pracy w Future Games. Zapraszamy do przezytania.

Zobacz inne wpisy z tej kategorii:


13 marca 2024

W związku z uruchomioną kampanią crowfoundingową w hithit.com dt. remastera ścieżki dźwiękowej z gier Future Games, przeprowadziliśmy wywiad z jej ogrniazorem. Zdeněk Houb opowiada nam...

13 stycznia 2024

Na gry-online jest dostępny patch poprawiający grafikę i rozgrywkę na nowszych systemach operacyjnych i kartach graficznych.  

3 stycznia 2024

Szaleństwo związane ze spirytualizmem ogarnęło Londyn w 1907 roku. Popularnością cieszą się seanse i przedstawienia teatralne, podczas których duchy nawiązują kontakt z żyjącymi rodzinami, a...

16 grudnia 2023

Mija kolejny rok, a przed nami święta Bożego Narodzenia. Wszystkim składam serdeczne życzenia, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Niech nikomu nie zabraknie powodu do uśmiechu....